W poniższym artykule podamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pompki ciśnieniowej WS-7-1500 1,5l.
Wszyscy wiemy jak trudno jest położyć prawidłowo powłokę wysokotemperaturową. Wychodząc naprzeciw Państwa pytaniom przygotowaliśmy praktyczne porady jak prawidłowo użytkować powłoki marki WEKEM.
W przypadku podzespołów ruchomych, a także tych narażonych na drgania lub wibracje, szczególnego znaczenia nabiera trwałość połączeń. W warunkach, gdy standardowe śrubki mogą okazać się niewystarczające, doskonale sprawdzają się kleje do zabezpieczania gwintów. Jeśli zastanawiasz się, kiedy warto po nie sięgać i jaki produkt wybrać, by spełnił Twoje oczekiwania – koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Korozja to problem, z którym zapewne spotkał się każdy. Choć w dużej mierze jest kojarzona z samochodami, to stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich konstrukcji metalowych. Gdy pojawi się np. na karoserii auta, nie można jej bagatelizować. Należy jak najszybciej oczyścić zardzewiały element, a następnie odpowiednio go zabezpieczyć. Do usuwania korozji często stosuje się odrdzewiacze, w tym w sprayu. Zastanawiasz się, jak działają te produkty i który sprawdzi się najlepiej? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części – zapraszamy do lektury.
Czy można szybko usunąć naklejki z drzwi lodówki? Jak pozbyć się starej powłoki lakierniczej bez szlifowania? Czy zmywacz przemysłowy poradzi sobie z „zapieczoną” śrubą? To tylko część pytań, z którymi spotykamy się na co dzień. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tym zagadnieniom „z bliska”. Zapraszamy do lektury artykułu w całości poświęconego tematyce zmywaczy, które mają różne zastosowanie!
Prawidłowa i niezawodna praca większości maszyn nie byłaby możliwa bez odpowiedniego smarowania. Intensywne tarcie współpracujących ze sobą elementów generuje ogromne ilości ciepła. Brak poślizgu w bardzo krótkim czasie doprowadziłby do zatarcia i poważnej awarii części. Dziś sklepy oferują wiele nowoczesnych smarów, w tym tzw. stałe, przeznaczone do maszyn. Jakie są ich rodzaje i kiedy można je stosować? Sprawdź już teraz!
Trudno wyobrazić sobie wykonywanie prac remontowych w kuchni lub łazience bez silikonu sanitarnego. Mocno spopularyzowany obecnie produkt niegdyś stanowił prawdziwą rewolucję na rynku. Dzięki niemu tworzenie estetycznych i trwałych połączeń różnych elementów stało się szybkie i wyjątkowo tanie. Kupując taki artykuł, musisz jednak dobrać jego rodzaj pod konkretne potrzeby. Sprawdź już teraz, co oferuje rynek i jak prawidłowo wybrać silikon.
Usuwanie tłustych osadów i zabrudzeń z różnych powierzchni to problem, z którym boryka się wiele osób. Specjalne preparaty do czyszczenia są wykorzystywane w branży przemysłowej, mechanicznej i na co dzień w prywatnych domach. Do czego służą, dlaczego są także ważne i jakie ich rodzaje można znaleźć na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu – sprawdź już teraz!
Sprawne działanie wielu urządzeń i konstrukcji mechanicznych w dużej mierze zależy od stosowania odpowiednich smarów. Rynek oferuje wiele produktów tego typu i ich prawidłowy dobór ma kluczowe znaczenie. Z tego powodu przyjrzymy się dokładniej smarom silikonowym. Czym są, jakie mają właściwości i kiedy je stosować? Odpowiadamy – zapraszamy do dalszej lektury!
Korozja, zacieranie, zapiekanie czy zakleszczanie to typowe problemy wielu maszyn. Podstawą sprawnego działania wszystkich urządzeń mechanicznych są smary oraz oleje. Ich rodzaj oraz klasę zawsze dobiera się do konkretnych parametrów pracy. Jednym z powszechniej stosowanych smarów jest pasta miedziana. Z czego się składa, jakie ma właściwości i kiedy można ją stosować? Sprawdź już teraz!
Podstawowym wyposażeniem warsztatu majsterkowicza są taśmy klejące. Dzięki nim wykonanie drobnych napraw jest szybkie i proste, a do tego skuteczne. Do zestawu taśm izolacyjnych oraz aluminiowych, warto dołączyć ich samowulkanizacyjne odpowiedniki. Czym są, do czego się nadają i jak z nich korzystać? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części – zapraszamy do lektury!
Błyskawiczne lub sekundowe – to powszechnie stosowane określenia dla klejów cyjanoakrylowych. Dzięki swoim właściwościom znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych. Czym są, jakie są ich rodzaje i przede wszystkim, do czego się je stosuje? Na te pytania odpowiemy w dalszej części.
Proces utwardzania się kleju anaerobowego jest specyficzny, co mocno wyróżnia go na tle pozostałych produktów tego typu. Występuje w wielu różnych odmianach i znajduje bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Czym jest, w jakim celu się go stosuje i jakie są jego właściwości?
Metal niewątpliwie należy do grupy bardzo wytrzymałych materiałów, ale z drugiej strony wymaga on odpowiedniej troski, aby przez lata zachował się on w nienagannym stanie. Największym zagrożeniem jest niestety korozja, która atakuje takie powierzchnie wyjątkowo szybko. Nierzadko wystarczy dosłownie na kilka dni pozostawić metalowy, niezabezpieczony element na świeżym powietrzu, aby pokrył się on cieniutką, powierzchowną warstwą rdzy. Lakierowanie czy po prostu malowanie farbami takich powierzchni to podstawa, ale wcześniej powinno się jeszcze położyć odpowiedni podkład gruntujący. Po co się go stosuje i jaki należy wybrać?